Засідання круглого столу «Банківська система: інновації та перспективи розвитку»

20 Ноябрь 2015

19 листопада 2015 року, в приміщенні Університету митної справи та фінансів, відбулось засідання круглого столу «Банківська система: інновації та перспективи розвитку».

Членами круглого столу були представники викладацького складу Університету митної справи та фінансів, під головуванням ректору університету та представники банківської спільноти Дніпропетровщини разом із представниками Асоціації «Дніпровський Банківський Союз».

Із вступним словом виступив Ченцов Віктор Васильович, д.і.н., доктор наук з державного управління, професор, перший проректор Університету митної справи та фінансів. Він зазначив, що плідна співпраця вченого складу університету та банківських установ міста – є запорукою формування спеціалістів фінансового сектору нової формації та розвитку банківської системи регіону.

На засіданні були висвітлені наступні питання:

  • Трансформація функціональних завдань банківського нагляду в умовах системної розбалансованості економіки України. Із детальним докладом з цього питання виступила Заруцька Олена Павлівна, д.е.н., професор Університету митної справи та фінансів.

  • Сучасні проблеми банківської системи регіону та роль банків у формуванні фінансових передумов стабілізації економіки озвучив Президент Асоціації «Дніпровський Банківський Союз», Косюга Володимир Володимирович.

  • Політика Національного банку України щодо подолання фінансово-економічної кризи і формування монетарних передумов розвитку економіки. Огляд матеріалів ІІ науково-практичної конференції КНЕУ, Громадської ради при НБУ, АУБ. Ці матеріали із докладною презентацією надав Міняйло Валентин Францевич, радник Голови Правління ПАТ «Банк Конкорд».

Доповіді та презентації активно обговорювались учасниками засідання та запрошеним студентським складом. До спікерів надійшло багато актуальних питань щодо ситуації на банківському ринку, взаємодією з регулятором та споживачами банківських послуг.

 Результатом зустрічі став перелік рекомендацій для учасників круглого столу:

  • поєднати зусилля адміністрацій Університету митної справи та фінансів і банківських установ для економіко-юридичного обґрунтування та організаційного просування законодавчих ініціатив, спрямованих на модернізацію банківської системи і підвищення ефективності здійснення банківської справи;

  • провести консультації між зацікавленими особами щодо пропозиції адміністрації Університету митної справи та фінансів про створення на його базі регіонального центру інноваційного розвитку банківської системи України;

  • враховуючи  статус Університету  митної справи та фінансів, як осередку науково-методичного центру Всесвітньої митної організації, розпочати координацію дій з банківськими установами щодо розробки тематики і реалізації актуальних наукових програм в сфері зовнішньоекономічної діяльності;

  • з метою досягнення якісно нового рівня підготовки фахівців для банківського сектора розглянути можливість створення спільних  авторських колективів для написання підручників та навчальних посібників з банківської справи;

  • виходячи із необхідності актуалізації змісту бакалаврських та магістерських програм підготовки фахівців-фінансистів запропонувати представникам менеджменту банківських установ регіону участь  в їх розробці та проведенні державної атестації випускників Університету;

  • з метою набуття студентами Університету практичних навичок роботи і забезпечення відповідності їх кваліфікації вимогам роботодавців в банківській сфері запропонувати банкам регіону проведення на їх базі на договірних засадах виробничої та переддипломної практик студентів, а також можливість організації безкоштовного стажування та неповної зайнятості для студентів випускних курсів;

  • запропонувати банкам регіону здійснити координацію дій з метою проведення на базі Університету щорічного ярмарку вакансій для випускників.

При оформлении депозитного договора вкладчикам нужно четко оговаривать условия с банком и внимательно относится к размещению свободных средств

23 Июнь 2015

Владимир КосюгаПрезидент Ассоциации «Днепровский банковский союз» Владимир Косюга сообщил, что 18 июня вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно условий возврата срочных депозитов», согласно которому банкам разрешили не возвращать депозиты досрочно. Об этом он заявил на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР».«Теперь вклады разделены на срочные и до востребования. Это значит, что при оформлении депозитного договора вкладчикам нужно четко оговаривать условия договора с банком и особо внимательно относится к размещению свободных средств. Если вы не можете с уверенностью сказать, что свободные средства вам не понадобятся в ближайшее время, то лучше размещайте их как срочные в нескольких банках. Вряд ли эти законодательные изменения особо актуальны в нынешнее время. Их нужно было принимать еще полтора года назад, когда люди массово бросились расторгать договора с банками. С начала 2014 года отток депозитов из банковской системы Украины составил более 150 млрд грн.», — сказал он.

12.06.2015 року у Київському регіональному відділенні Академії правових наук України відбувся Круглий стіл на тему «Розвиток альтернативних методів вирішення спорів – третейський аспект» організований Третейською палатою України

15 Июнь 2015

12.06.2015 року у Київському регіональному відділенні Академії правових наук України відбувся Круглий стіл на тему «Розвиток альтернативних методів вирішення спорів – третейський аспект» організований Третейською палатою України . У роботі Круглого столу взяли участь голова та заступники Третейської палати України, судді Вищого спеціалізованого суду, Київського апеляційного господарського суду та місцевого суду, судді третейських судів, представники «Укрсиббанку», «Альфа банку» , «Ідея банку», «Універсал банку» , «Міжнародного інвестиційного банку», «Укрексімбанку».

Учасники Круглого столу обговорили проект Резолюції Круглого столу , що містила питання компетенції державних та третейських судів розглядати спори про недійсність третейських застережень, компетенцію третейських судів розглядати позови банків до споживачів банківських послуг, про неможливість розгляду апеляційних та касаційних скарг на ухвали місцевих судів про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів , про автономність третейського застереження ( дію третейського застереження у випадку припинення або визнання недійсним окремих частин договору з третейським застереженням).

докладніше >>

День народження Стоянова Сергія Борисовича

8 Июнь 2013

День народження Стоянова Сергія Борисовича,  Голови Правління Публічного Акціонерного Товариства Акціонерний банк „Радабанк”